Kategorie
Bez kategorii

Packshot czyli podstawowe zdjęcie produktowe

zdjęcia produktowe, jasnobrązowy pantofel z odkrytą piętą, na pasku zapiętka łańcuszek złoty ozdobny przez całą długość paska, palce zakryte, czub ostry

Celem podstawowego zdjęcia produktowego packshot jest pokazanie cech przedmiotu czyli jego kształtu, struktury i rzeczywistego koloru. Ważnym aspektem jest także idealna ostrość i czystość obrazu. Z tego powodu nie tu ma miejsca na zniekształcenia, aberrację, ziarnistość i inne problemy fotograficzne. Mając powyższe na uwadze, cała uwaga odbiorcy musi się skupiać na pokazanym przedmiocie i w związku z tym perspektywa spojrzenia odgrywa decydującą rolę. Zawsze staram się wybrać kąt oglądania przedmiotu w rzeczywistości. Stosuję trzy podstawowe perspektywy – 180°, 45°, 0-20°. Wybieram jeden z nich w zależności od charakteru przedmiotu. Pokazuję jego najważniejsze cechy. Ze względu na fakt, że przedmiot na białym tle wygląda jak lewitujący w powietrzu, pozwalam sobie na delikatny cień. Stabilizuje on obiekt i osadza w przestrzeni.

Perspektywa zdjęcia packshot :

  • Widok przedmiotu z góry – flat lay. Stosuję do ubrań na płasko, pasmanterii, biżuterii, książek i zdjęć kulinarnych.
  • Kąt 45° pokazuje trójwymiar, przestrzenność i wyraźną strukturę powierzchni. Stosuję do przedmiotów jeżeli pokazuję ich bryłę. Będą to torebki, buty, perfumy i inne rzeczy w których trójwymiar odgrywa istotną rolę.
  • Kąt 0-20° jest to najbardziej naturalna i przyjemna dla oka perspektywa oglądania przedmiotu którą stosuję do obuwia, kosmetyków, artykułów spożywczych, napojów i innych przestrzennych towarów.

 

Jako uzupełnienie zdjęć produktowych typu packshot stosuję ujęcia makro. W ten sposób pokazuję strukturę powierzchni oraz istotne elementy przedmiotu. Zdjęcie takie charakteryzuje się idealną ostrością i czystością obrazu. Ważnym aspektem makro jest pokazanie Klientowi swojego towaru bardzo dokładnie i szczegółowo. Taki sposób przedstawienia towaru z pewnością wzbudza zaufanie do sprzedawcy.

 

zdjęcie produktowe typu packshot, tylna część buta letniego, kolor kawa z mlekiem, obcas kwadratowy 3 cm. pasek zapiętka ozdobiony grubym złotym łańcuszkiem i przyczepiony dwoma dużymi złotymi wypukłymi napami